Sokolská liga - 15. turnaj

8. 8. 2023 00:00–00:00

15. turnaj Letní sokolské beachvolejbalové ligy v Brně byl desátým turnajem této sezóny v kategorii MIXů. Turnaj se konal v neděli 6.9.2023, byl otevřen pro 40 dvojic. Opět, stejně jak tomu bylo předchozí týden u turnaje v kategorii MUŽI/ŽENY, bylo meteorology předpovídáno velmi chladné a deštivé počasí. I tak se nakonec našlo jedenáct týmů, které se přihlásily a po odhlášení jednoho týmů ze zdravotních důvodů večer před turnajem se očekávala účast deseti týmů. K překvapení organizátora se ráno i při přetrvávajícím dešti a velmi špatné vyhlídce na zlepšení všichni na místo dostavili a bylo rozhodnuto, že chvíli počkáme a odložíme začátek turnaje. Od 9:30 to již dle aktuálních radarových dat vypadalo na možnost zlepšení a mezi účastníky bylo hlasováno, zda půjdeme hrát, nebo turnaj odpískáme. Hlavně díky nadšení mladších účastníků hlasování vyznělo pro hru a začátek turnaje byl posunut na desátou hodinu. Všechny týmy byly již večer před turnajem rozděleny do dvou pětičlenných skupin, ve kterých si týmy zahrály 4 utkání na jeden vyhraný set do 21 bodů (s rozdílem dvou bodů). Pár minut po desáté ustálo i mírné mrholení, a protože měla každá skupina k dispozici dva kurty, byly cca po dvou hodinách, tedy kolem dvanácté hodiny skupiny dohrány. Po odehrání skupin byly všechny týmy nasazeny do play-off o celkového vítěze, a protože počasí i nadále přálo a bylo dost času, bylo opět pro všechny vyřazené týmy v osmifinále a čtvrtfinále připraveno další play-off o 5.místo. Všechny zápasy play-off o vítěze byly hrány na dva vyhrané sety do 21 bodů s případným tie-breakem do 15 bodů, a play-off o 5.místo už bylo dohráváno na dva vyhrané sety do 15 bodů s případným tie-breakem do 10 bodů. Počasí bez deště vydrželo cca do 14-té hodiny, po které se již hrálo semifinále obou play-off a protože nikdo z hráčů nechtěl po semifinále v mokrém oblečení čekat na zlepšení počasí, dohrávalo se finále za vytrvalého mírného deště a chvíli po 15-té hodině bylo vše dohráno. Velká gratulace patří týmu, který 15. turnaj vyhrál, protože se v této sezóně stalo až téměř na jejím konci, že by turnaj vyhrál tým složený ze stejných hráčů letos podruhé. Uvidíme, co nám ještě přinesou finálové turnaje.

Turnaj č. 15 Mixy (10) - umístění týmů Body
1. Anežka Rejzková a David Svrček 30
2. Veronika Gistrová a Zbyňa Michlovský 27
3. Anna Jenčíková a Jakub Rulíšek 24
4. Adam Matušek a Pavla Chlíbková 21
5. Michal Šenkeřík a Petra Přerovská 18
6. Hana Crhová a Marek Neubauer 18
7. - 8. Monika Rudněvová a Ludvík Kalmus 18
7. - 8. Tadeáš Tezzele a Zuzana Kratochvílová 18
9. - 10. Lucie Pruknerová a Matěj Chalánek 10
9. - 10. Vojtěch Vychodil a Markéta Weisserova 10

Poslední dva víkendy v srpnu bude areál Sokoláku hostit akci světové série v beachvolejbalu BRNO BEACH PRO, pro světové páry v kategorii Futures, proto bude další víkend, v neděli 13.8.2023 již finálovým turnajem pro kategorii MUŽI/ŽENY. Po tomto turnaji bude finále pro kategorii MIXů, které bude 3.9.2023. Do finálového turnaje se může opět přihlásit kdokoliv, není podmínkou, aby se účastnil předchozích turnajů a jistotu účasti tak bude mít zase ten, kdo bude přihlášen dříve, než se turnaj naplní. Hlavním rozdílem je zisk dvojnásobného počtu bodů do žebříčku a z hráčů, kteří se budou turnaje účastnit, bude vybrán nejlepší hráč a hráčka celé sezóny v každé kategorii, který bude odměněn novým míček Mikasa VLS300. Pro přihlášení je nutné použít rezervační systém na stránkách https://sokolak.isportsystem.cz.

V případě jakýchkoliv dotazů, nebo problémů s přihlášením neváhejte kontaktovat organizátora přes e-mail: letnisokolska@seznam.cz

Odkaz na aktuální žebříček pro jednotlivé kategorie pro sezónu 2023 najdete ZDE.