Klub

Beachvolejbalový klub Sokola Brno I

V oddíle beachvolejbalu Sokola Brno I se věnujeme výchově vrcholových hráčů, kteří se pravidelně zúčastňují letních beachvolejbalových turnajů nejvyšší kategorie. Máme s našimi dětmi řadu úspěchů, tituly z mistrovství České republiky i medaile z mistrovství Evropy a mistrovství Střední evropy. Zároveň se snažíme poskytnout možnost trénování i dětem, které nemají nejvyšší výkonnost, ale stále mají zájem se beachvolejbal naučit. Naše kapacita je ale bohužel omezená a proto trénujeme hlavně děti, které mají o volejbal opravdu zájem.

Naši svěřenci dosahují výborných výsledků nejen v rámci turnajů v ČR, ale také na mezinárodní úrovni. Pro co nejlepší rozvoj jejich schopností se přes zimu věnujeme také šestkovému volejbalu, který jim pomáhá všestranně rozvinout jejich dovednosti. Až ve vyšším věku se potom naši hráči specializují pouze na beachvolejbal a věnují se trénování na písku celoročně. Pravidelně se také snažíme pořádat předsezónní soustředění v zahraničí, jako přípravu před letní sezónou.

NAŠI NEJMENŠÍ

Pro začátek s beachvolejbalem je ideální věk mezi 8 až 10 lety, ale ke všem přihlášeným přistupujeme individuálně.  Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a výkonnosti a na začátku trénují dvakrát týdně. Děti trénují v menších skupinách, což nám dovoluje se jim více věnovat. Zhruba jednou měsíčně se děti účastní jak MINIvolejbalu, tak zimních beachvolejbalových turnajů.

Nábor probíhá tradičně v září, ale po individuální domluvě se dá trénink vyzkoušet i během roku.

DOROST

Jak se naše děti zlepšují, tak se jim přidávají tréninky a děti rozřazujeme podle výkonnosti do různých skupin. Důležité je pro nás taky nadšení, přístup k tréninkům a snaha dětí se zlepšit. Množství turnajů, kterých se děti zúčastňují se zvyšuje a ti nejšikovnější bojují i ve vyšších věkových kategoriích aby sbíraly zkušenosti.

Mladší žákyně trénují už třikrát týdně a mají i tréninky v hale na tvrdém povrchu, aby si zlepšily zejména smečařskou techniku. Děti objíždí turnaje v celém kraji aby nasbíraly co nejvíce zkušeností.

Starší žákyně a kadetky mají už i kondiční přípravu a ti nejlepší také individuální kondiční plány. Trénují čtyřikrát týdně a mají možnost i individuálních tréninků navíc. Během letní sezóny se připravují systematicky s cílem dostat se na mládežnické MČR, kde bojují o co nejlepší umístění a nominaci na mezinárodní turnaje. Přes zimu hrají šestkovou soutěž, kde sbírají důležité zkušenosti.

DOSPĚLÍ

Ti nejlepší z našeho klubu se mohou vypracovat až do těch nejvýkonnostnějších skupin mužů a žen. Do těchto skupin patří reprezentanti ČR, kteří se zůčastňují nejlepších turnajů v ČR a bojují i na mezinárodní scéně.

Zároveň se do těchto skupin snažíme zapojovat nejnadějnější mladé hráče a hráčky, aby měli co nejlepší tréninkové možnosti pro to se zlepšovat a také potřebnou motivaci, kam mířit. Důležitá je pro ně také konfrontace na úrovni dospělého volejbalu.

Tyto skupiny trénují velmi individuálně. Jde většinou o kombinaci pravidelných tréninků, víkendových soustředění a individuální kondiční přípravy. Množství tréninků se přizpůsobuje aktuálnímu stavu sezóny a tréninkovému plánu skrz zimu až do léta.

Hlavní sezóna je pro tyto dvojice přes letní měsíce, ale někteří objíždí i jarní a podzimní turnaje v exotických zemích. V těchto skupinách jsou medailisté z dospělého MČR, medailisté z mládežnických mistrovství Evropy nebo třeba také účastníci Olympijských her mládeže.

LETNÍ KEMPY

Přes prázdniny pořádáme u nás na Sokoláku týdenní letní beachvolejbalové kempy jak pro naše děti, tak i pro ostatní děti, které mají o tento sport zájem. Kempů bývá několik a probíhají vždy od pondělí do pátku. Pro všechny je to výborná příležitost, jak se v tomto sportu zlepšit a poznat také naši klubovou atmosféru.

Na kempu děti čeká nejen intenzivní volejbalová příprava v podobě dvoufázových tréninků, ale také závěrečný turnaj o medaile a ceny. Kromě volejbalu se také mezi tréninky dětem věnujeme, hrajeme různé hry a snažíme se o co nejlepší přátelskou atmosféru v našem kolektivu.