Areál

Sportovní areál Sokolské koupaliště

Přijďte si zasportovat či relaxovat – Sokolák je tu pro vás!

Sportovní areál Sokolské koupaliště lze využívat pro nejrůznější sportovní a společenské aktivity:

 • Beach volejbal a jiné plážové sporty
  Nabízíme 8 vždy perfektně připravených kurtů pro plážový volejbal, beach tenis či badminton.
 • Profesionální i amatérské turnaje
  Během letní sezóny se u nás koná nespočet beachvolejbalových turnajů. Můžete se přijít zůčastnit amatérské Sokolské ligy, nebo přijít zafandit nejlepším beachvolejbalistům ČR na profesionální turnaj.
 • Firemní sportovní a společenské akce
  Areál Sokolského koupaliště je možné pronajmout pro Vaši firemní nebo jinou společenskou akci. Můžete u nás uspořádat turnaj, společenské odpoledne nebo přijít jenom posedět.
 • Relax s občerstvením
  Nebo si k nám přijďte jenom tak posedět u piva a jídla. Areál nabízí spoustu klidných míst s výhledem na přehradu, vynikající restauraci nebo louku kde můžete poležet na dece.

Doprava

Sokolák se nachází na levém břehu Brněnské přehrady na ulici Hrázní, v blízkosti pláže a resortu Maximus.

MHD

MHD

Tramvají jeďte do zastávky Přístaviště, odkud se vydáte pěšky směrem k přehradě. Zde máte na výběr, buď můžete zvolit cestu lodí, nebo pěšky okolo hotelu Santon. Přejdete hráz a u požární stanice odbočíte ze silnice na souběžnou cyklostezku, která Vás dovede až na Sokolák. Cesta trvá ca 25 minut.
Informace: DPMB

Lodí

LODÍ

Nejvíce si cestu užijete, pokud zvolíte cestu lodí. Po přehradě jezdí pravidelná linka, na kterou se můžete nalodit na zastávce Bystrc. Vystoupíte na druhé zastávce s  příhodným názvem Sokolské koupaliště. Pak se už jenom vydáte po cyklostezce zpět směrem k městu a za 5 minut budete u nás na Sokoláku.
Informace: Odjezdy lodí

Autem

AUTEM

Při průjezdu Brnem sledujte značky směr Přehrada, popř. Bystrc. Jakmile odbočíte směrem na přehradu, pojedete stále rovně kolem hotelu Santon, přes hráz a dále do kopce. Jakmile sjedete z kopce, projedete esíčkem, tak po levé straně už uvidíte naše kurty a po pravé straně velké parkoviště, kde můžete nechat auto. Kousek dál po levé straně je stezka, která Vás přivede až k nám. Pokud používáte Waze, stačí zadat "Beachvolleyball Sokol Brno I", pro Google "Beach Sokolák" a pro Mapy.cz "Sportoviště Sokolák".

Na kole

NA KOLE

Při cestě na kole je hlavní dostat se na cyklotrasu s výsadním číslem 1. Tuto trasu pak můžete následovat až k brněnské přehradě, kde se z ní odpojíte a pojedete po cestě po levém břehu přehrady. Přejedete hráz a u hasičské stanice se napojíte po levé straně na cyklostezku kolem vody, která vás po cca 1km dovede až přímo k našim volejbalovým kurtům. Pro lepší vjezd do areálu je dobré pokračovat ještě dál kolem kurtů, celý areál obkroužit a hlavní branou vjedete až dovnitř ke stojanům na kola.