Sokolská liga - 1. turnaj

3. 5. 2023

1. turnaj Letní sokolské beachvolejbalové ligy v Brně byl stejně, jak tomu bylo i v předchozích ročnících, věnován kategorii MIXů. Konal se v neděli 30.4.2023 a pravděpodobně s ohledem na chladnější počasí, které se nás drželo po celý duben a také s ohledem na to, že se většina hráčů rozhodla začít novou sezónu na kempech u moře, se do turnaje přihlásilo jen 9 smíšených dvojic, což je po loňské vydařené sezóně turnaj s nejmenším počtem přihlášených týmů. Všichni přihlášení byli nakonec odměněni vynikajícím počasím a po propršené a chladné sobotě již v neděli ráno hráče na kurtech přivítalo slunce a přes občasnou oblačnost se počasí stále zlepšovalo a již před dohráním skupin bylo všem jasné, že lepší počasí si na začátek sezóny nemohli přát. Protože bylo přihlášeno méně týmů, dal se alespoň lépe splnit hlavní cíl turnaje, aby si všichni účastnici zahráli co nejvíce. Všechny týmy byly rozděleni do dvou skupin, ve kterých si týmy zahrály systémem každý s každým a po dohrání skupin následovalo play-off, do kterého nastupovaly všechny týmy a s ohledem na menší počet týmů bylo umožněno odehrání zápasů až do určení výsledného umístění všech zúčastněných. Na osm týmů tak čekala po skupinové fázi tři plnohodnotná utkání a tým na 9.místě si zahrál 2 utkání. Všechny týmy tak měly možnost si v maximální možné míře užít výborné počasí, pohyb na čerstvém vzduchu a přechod z halové sezony pod otevřené nebe. Protože se jednalo o první venkovní turnaj v této sezóně, bylo možno sledovat zvyšující se výkonnost jednotlivých týmů a o výsledném umístění rozhodovaly drobnosti a často se vyskytující tie-breaky. O vyrovnanosti všech týmů hovoří také to, že na konci turnaje nebyl na hřišti nikdo, kdo by mohl říct, že prošel celý turnaj bez ztráty setu nebo celého zápasu.

Turnaj č. 1 Mixy (1) - umístění týmů Body
1. Michal Šenkeřík a Veronika Gistrová 30
2. Tomáš Slovák a Peťa Sklenářová 27
3. Michal Jaroš a Aneta Svobodová 24
4. Adam Soudil a Anežka Rejzková 21
5. Klára Kuníková a Martin Kop 18
6. Magdaléna Bellayová a Patrik Brix 18
7. Lukáš Brídl a Linda Brídlová 18
8. Miroslava Jurmanová a Matyas Ištvánek 18
9. Lukáš Grygera a Dáša Volnohradská 10

Další víkend, v neděli 7.5.2022, se můžete těšit na druhý turnaj této sezóny, který je vypsán pro kategorii MIXů a protože se bude v souběhu s tímto turnajem konat v areálu další volejbalová akce, budou k dispozici pouze 4 kurty a kapacita turnaje je tak omezena na maximálně 20 týmů. Pokud nebude přihlášeno min.6 týmů, bude turnaj v uvedeném termínu pro své nenaplnění zrušen, proto nevyčkávejte úplně na poslední chvíli a přihlaste se. Pro přihlášení je nutné použít rezervační systém na stránkách https://sokolak.isportsystem.cz.

V rezervačním systému se můžete již zapsat také na další turnaj, který bude prvním v této sezóně v kategorii MUŽI/ŽENY a který se bude konat 14.5.2022.

Stejně jako v předchozích letech se snažíme držet nízkou cenu startovného, ale protože jsou ze startovného hrazeny všechny náklady spojené s pořádáním této sportovní akce, dojde od druhého turnaje k navýšení ceny startovného na 225,-/hráče, tedy 450,-/tým na turnaj. Věříme tomu, že nám i nadále zachováte přízeň a uvedená cena nebude znamenat překážku pro vaše přihlášení na některý z dalších vypsaných termínů. Snažíme se naslouchat účastníkům turnaje a vylepšovat podmínky pro hráče. Pro tento ročník se změnily míče a budeme hrát s míčem MIKASA VLS300. Pro vítězný tým turnaje a vítěze „spodního“ PLAY-OFF je opět připraven putovní Voucher od restaurace Beach Pub v hodnotě 200,- a 100,- na útratu za občerstvení. Všichni účastníci budou stejně, jak tomu bylo v minulých sezónách, na základě svého umístění ohodnoceni body, které jsou patrné v žebříčku. Na základě získaných bodů jsou hráči nasazování v dalších turnajích a pro nejlepší hráčku a hráče v každé kategorii bude ve finálovém turnaji opět připraven nový míč MIKASA VLS300.

V případě jakýchkoliv dotazů, nebo problémům s přihlášením neváhejte kontaktovat organizátora přes e-mail: letnisokolska@seznam.cz

Odkaz na aktuální žebříček pro jednotlivé kategorie pro sezónu 2023 najdete ZDE.