Vítězství na MČR U20 kluci

Generálkou na MS U19 bylo domácí Mistrovství České republiky do 20-ti let, které se konalo v Pňově dne 6.7. 2013.

Náš klub reprezentovaly dvě dvojice - Donovan Džavoronok - Michael Hadrava, Jan Skácel - Miloš Koudelka.

Přesto, že se turnaje zúčastnilo celkem 13 dvojic, byl odehrán v jednom dni, na což v závěru turnaje doplatilo hned několik hráčů zdravotními problémy.

Dvojici Jan Skácel - Miloš Koudelka se vůbec nedařilo, prohráli oba dva zápasy a skončili tak na 9. místě.

Podle nasazení dvojic bylo jasné, že velmi důležitým zápasem bude čtvrtfinále Donovan Džavoronok - Michael Hadrava proti Tomáš Váňa - Štěpán Trojan, který rozhodne o složení finálové dvojice. Nakonec byl tento zápas nejhezčím a nejvyrovnanějším zápasem celého turnaje. Naše dvojice Donovan Džavoronok - Michael Hadrava dokázala otočit nepříznivý vývoj zápasu a přes porážku v prvním setu, hlavně díky zlepšené komunikaci na kurtu, vyhrála celý zápas 2:1.

Tím se kluci vyhnuli v semifinále favorizované domácí dvojici Ondřej Beneš - Ondřej Perušič. Domácí nakonec zápas proti dvojici Tomáš Váňa - Štěpán Trojan nezvládli a prohráli 0:2 na sety.

Ve finále se opakoval čtvrtfinálový duel Donovan Džavoronok - Michael Hadrava proti Tomáš Váňa - Štěpán Trojan, který byl ovlivněn zraněním třech hráčů, kteří z důvodu velkého počtu odehraných zápasů v krátkém čase za sebou dostávali svalové křeče.

Titul vybojovala naše dvojice Donovan Džavoronok - Michael Hadrava 2:0 a tímto vítězstvím si zajistila účast na ME U20, které se bude hrát ve Vilniusu - Litva. Klukům blahopřejeme a držíme pěsti!

Milan Džavoronok st.

Sponzoři
 

 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              
jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor