MČR U18 - Sokolák 5.-6.7.2014

Na kouzelné Brněnské přehradě a kurtech na Sokolském koupališti se ve dnech 5.a 6.červencem sešla mládežnická elita na Mistrovství České republiky kategorie U18, které pořádal Sokol Brno I. a BCB Brno.

V kategorii kadetek se hrací pavouk naplnil kompletně. První hrací den se odehrálo předepsané penzum 24 zápasů. Konec byl v 18.15 hod. Každá kategorie se hrála na dvou kurtech. V neděli se kategorie na dvou kurtech střídaly. V kategorii kadetek bylo ze 30 zápasů devět tiebreakových. Nejmladší hráčkou byla Karin Žolnerčíková,ročník 2001.

Tuto kategorii zhodnotil zkušený hráč a trenér Michal Provazník. Líbilo se mu nasazení všech hráček ve všech zápasech. Byl poznat rozdíl v technice mezi nejmladšími a nejstaršími hráčkami. Velkou perspektivu dává kladenské dvojici ročníku 1999 Michaele Kroupové s Lucií Pokornou.

Finálové dvojice se v pavouku potkaly už v utkání č.18, které bylo tiebreakové, hodně dramatické, a které se Michalovi hodně líbilo. Samotné finále už bylo jednoznačné pro vítězky 2:0(13,16). Vítězná dvojice nás bude reprezentovat na Mistrovství světa kategorie U17. Nejúspěšnější dvojicí Sokola Brno I.byla dvojice Veronika Lésková a Kristýna Pavlovská, která obsadila 7.místo.

Do kategorie kadetů se přihlásilo jen 13 dvojic. Hrál se opět pavouk(16). Tato kategorie díky menšímu počtu zápasů v sobotu skončila už kolem 16.00. Odpadly zápasy č.1,5,8,11,15 a 16. Tiebreak se v této kategorii hrál šestkrát. Nejmladším hráčem byl Matyáš Džavoronok, ročník 2001.

Po skončení finálových bojů v této kategorii jsem měl rozhovor s Milanem Džavoronkem-pro připomenutí mladší generaci:10 let reprezentoval v beachvolejbalu a v roce 1995 získal na Máchově jezeře spolu s V.Fikarem titul mistra Evropy. Zhodnotil turnaj jako úspěšný a měl radost z toho, že se přihlásilo alespoň 13 dvojic kadetů-proti minulým létům. Hráli kadeti ročníků 1997-2001. Moc se mu líbili vítězové Čermák s Kopem, kteří jsou v juniorské šestkové reprezentaci a myslí si, že beach je v tomto věku perfektní pro další rozvoj výkonnosti. Také chválil znojemskou dvojici Kasan-Dvořák, ročník 1998, kteří jsou mistři ČR v žákovské kategorii. Nejúspěšnější dvojicí Sokola Brno I.byl M.Pavlovský s T.Tezzelem. Vůbec se mu ale nelíbí, že nejsou nastavena pravidla pro juniorskou reprezentaci, kdo vlastně může vyjet do zahraničí a kdo je vlastně reprezentant.

Předávání medailí, diplomů a věcných darů, se k velké radosti organizátorů, zúčastnil předseda ABV Jan Meruna a spolu se Z.Václavíkem a M.Džavoronkem perfektně tento závěr MČR U18 zvládli. J.Meruna ještě v průběhu turnaje vedl hodně diskuzí s trenéry hráčů a hráček .

Celý turnaj rozhodovali J.Moravčíková, J.Moravčík, V.Fojtík, V.Soudil a R.Bohačík pod přísným dozorem hlavního rozhodčího Marka Nováka.

 

Miloš Kosík, ředitel turnaje

Sponzoři
 

 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              
jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor