Sokolská liga - 16. turnaj

1. 9. 2023 00:00–00:00

16. turnaj Letní sokolské beachvolejbalové ligy v Brně byl šestým a zároveň i finálovým turnajem této sezóny v kategorii MUŽI/ŽENY. Konal se v neděli 13.8.2023 a počasí všem účastníkům přálo, protože po chladnějším období se vrátilo teplo a celý den si všichni hráči a hráčky mohli užívat modré nebe bez mráčků. I přes to, že se předposlední turnaj této sezóny konal v době, kdy si velká část stálých účastníků užívala dovolených mimo svůj domov, přihlásilo se do kategorie MUŽI devět týmů a do kategorie ŽENY deset týmů. Týmy v obou kategoriích byly rozděleny do dvou skupin po pěti a v kategorii mužů byla jedna ze skupin čtyřčlenná. Ve čtyřčlenné skupině si týmy zahrály každý s každým na dva hrané sety do 15 bodů (s rozdílem dvou bodů) a v pětičlenných skupinách se hrály zápasy na jeden vyhraný set do 21 bodů (s rozdílem dvou bodů). Po odehrání skupin byly všechny týmy nasazeny do play-off o vítěze turnaje, a protože bylo přihlášeno méně týmů, čekalo na všechny vyřazené týmy v osmifinále a čtvrtfinále další play-off o 5.místo. Utkání play-off  pak byla hrána na dva vyhrané sety do 21 bodů s tie-breakem do 15 bodů (vše s rozdílem dvou bodů). Protože se jednalo o finálový turnaj, čekal na všechny účastníky dvojnásobný počet bodů za umístění v turnaji a na konci turnaje byl na základě získaných bodů za celou sezónu odměněn nejlepší hráč a hráčka v každé kategorii novým míčem MIKASA VLS 300. V obou kategoriích se nejlepší hráč a hráčka umístili na prvním místě finálového turnaje a dokázali tak, že si své ocenění v této sezóně určitě zaslouží. V sezóně 2023 v kategorii MUŽI byl nakonec nejlepším hráčem hráč Ondřej Křelina a v kategorii ŽENY byla nejlepší hráčkou Pavla Chlíbková. Oběma vítězům gratulujeme.

Turnaj č. 16 MUŽI (FINÁLE) - umístění týmů Body
1. Ondřej Křelina a Herbert Waage 60
2. Jan Koudelka a Tomáš Slovák 54
3. Boris Svoboda a Michal Krchňák 48
4. Viktor Kadeřábek a Martin Kramář 42
5. Vojtěch Vychodil a Jiří Chochlík 36
6. Michal Šenkeřík a David Chlíbek 36
7. - 8. Lukáš Brídl a Jakub Brídl 36
7. - 8. Ludvík Kalmus a Jiří Vítovec 36
9. - 12. Ondřej Šíra a Šimon Priadka 20
Turnaj č. 14 ŽENY (FINÁLE) - umístění týmů Body
1. Pavla Chlíbková a Terka Ostranská 60
2. Alena Vojkůvková a Markéta Drápalová 54
3. Anežka Rejzková a Anna Budinská 48
4. Anna Vrabcová a Lucie Podsedníková 42
5. Zuzana Barvínková a Jiřka Kubínková 36
6. Hana Pruknerová a Gabriela Chytilová 36
7. - 8. Lucie Pruknerová a Michaela Zellerová 36
7. - 8. Eva Mrhálková a Lucie Kotrlová 36
9. - 10. Lucie Vodrážková a Monika Rudněvová 20
9. - 10. Marketa Weisserova a Martina Řezníčková 20

Po uskutečnění mezinárodního klání BRNO BEACH PRO v kategorii Futures nás letos na Sokoláku čeká poslední turnaj Letní sokolské beachvolejbalové ligy v Brně, a to finálový turnaj v kategorii MIXY, který se uskuteční v neděli 3.9. Pro přihlášení je nutné použít rezervační systém na stránkách https://sokolak.isportsystem.cz.

V případě jakýchkoliv dotazů, nebo problémům s přihlášením neváhejte kontaktovat organizátora přes e-mail: letnisokolska@seznam.cz

Odkaz na aktuální žebříček pro jednotlivé kategorie pro sezónu 2023 najdete ZDE.