Svatomartinský turnaj na Sokole

16. 11. 2023

V sobotu 11. 11. jsme na svatého Martina pořádali u nás v areálu TJ Sokola Brno I turnaj pro kategorii U14. Startovní listina byla téměř plně obsazena a turnaje se tak zúčastnilo 15 dvojic, které ve čtyřech skupinách bojovali o první dvě postupová místa dále do vyřazovacího pavouka. Už ve skupinách bylo několik těsných výsledků a o postupujících párech rozhodovalo pár míčů.

Do čtvrtfinálových zápasu se probojovaly hned čtyři domácí dvojice, zbylé potom z Olomouce a druhého brněnského klubu StartB6. Tak jak se bojovalo v základních skupinách, tak se i nadále pokračovalo v zápasech o postup mezi nejlepší čtyřku. Ve všech soubojích jsme mohli vidět parádní výkony našich nadějích a některé výměny se už přibližovaly těm seniorským.

Nakonec mezi nejlepší čtyři páry postoupily dvě domácí dvojice (Hrabinová/Frkalová, Slováčková/Meixnerová), jedna olomoucká (Dubová/Navrátilová) a dvojice z brněnského klubu StartB6 (Foltasová/Janošková). V prvním semifinále naše domácí dvojice Klára Slováčková a Stella Meixnerová bohužel podlehla v krásné třísetové bitvě dobře hrající Elle Foltasové a Nele Janoškové, které si tak v turnaji zajistili postup do finále a zisk medaile. Ve druhém semifinále kde ve dvou setech zvítězila dvojice hájící sokolské barvy Sabina Hrabinová a Lucie Frkalová nad dvojicí Natálie Dubová a Nikol Navrátilová, bylo trenérům a rodičům nabídnut velice kvalitní volejbal.

Finále bylo tedy čistě brněnské derby a rozdaly si to v něm Lucie Frkalová/Sabina Hrabinová a Ella Foltasová/Nela Janošková. V zápase o třetí místo pak bojovaly Klára Slováčková/Stella Meixnerová s Natálií Dubovou/Nikol Navrátilovou. Po prvním vyrovnaném setu nakonec z tohoto zápasu vzešla šťastněji olomoucká dvojice Natálie Dubová/Nikol Navrátilová a tím tak získaly krásné třetí místo. Ve finále to bylo neskutečné utkaní a po prvních dvou naprosto vyrovnaných setech, kde rozdíl bodů byl pouze 2 míče, musel rozhodnout třetí zkrácený set. V tom lépe začala domácí dvojice a náskok si udržela až do konce, tudíž na prvním místě skončila Lucie Frkalová/Sabina Hrabinová a druhém místě Ella Foltasová/Nela Janošková.

Děkujeme všem dvojícím za účast v turnaji, medailistům gratulujeme a budeme se těšit na další turnaj u nás, kterým bude Mikulášský turnaj kategorie U12 a U10.