MČR klubů 2022

8. 9. 2022

Sokol dolétl až na stupně vítězů.

O víkendu 3. – 4.9. se v Praze na Pankráci konalo ČEZ Mistrovství ČR Klubů, kterého se zúčastnilo 7 týmů. V každém kole nastoupily dvě ženské a dvě mužské dvojice a při remíze 2:2 rozhodoval mixový zápas.

Náš oddíl TJ Sokol Brno I si na této akci zahrál poprvé a nebyl z toho na konci turnaje špatný výsledek. Mezi muži nastoupily dvojice Dumek – Berčík, Tezzele – Maňas M. a mezi dívkami se vystřídalo mnoho nadějných hráček (Koblížková, Lajkebová, Matoušková, Tomášová, Kleiblová, Selicharová).

I když to v sobotu ráno vypadalo, že náš tým nebude schopný poskládat druhou ženskou dvojici, nakonec se zjevila záchrana v podobě Kláry Selicharové a tak mohla nastoupit k prvnímu zapasu i druhá ženská dvojice, avšak na silný tým PBT Střešovice to bohužel nestačilo a v prvním kole Sokol utrpěl těsnou porážku 2:3 na zápasy. V dalším kole poměřili brněnští hráči síly s domácím týmem Beachklubu Praha – Pankrác, kde při remíze rozhodoval mixový zápas, který Sokolové Berčík – Lajkebová zvládli na jedničku. První výhra pro Sokol Brno 3:2. V posledním sobotním kole, kdy Sokol nastoupil proti kvalitnímu soupeři BVC Žraloci Pňov, se ale bohužel odehrály pouze dva ženské a jeden mužský zápas. Zbylé dva zápasy se kvůli zranění soupeře nedohrávaly, tudíž Sokol Brno postupoval z druhého místa ze skupiny do semifinále.

Zde oddíl narazil na silný tým Beachvolejbalové školy Praha a po jednom vyhraném zápase prohrál 1:3. O třetí místo se Sokol utkal s klubem Beachclub Strahov, kde o konečném pořadí rozhodl opět až poslední mixový zápas, který Sokolská dvojice Tezzele – Koblížková vyhráli bez obtíží a tak si z prvního MČR Klubů odváží Sokol krásné 3. místo.