O Pohár ČVS a ČOS 2012

Na brněnské přehradě, na populárních kurtech na Sokoláku, byl v sobotu 18. srpna 2012 sehrán turnaj „O POHÁR ČESKÉHO VOLEJBALOVÉHO SVAZU A ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ“. Protože se v kategorii mužů a žen přihlásilo 16 dvojic, byl turnaj odehrán za jeden den. Pořadatelé telefonicky upozornili hráče a hráčky na tuto skutečnost, což všichni akceptovali a opravdu přijeli na 8.30 a turnaj byl přesně v 9.00 opravdu zahájen. Hlavní rozhodčí pro muže byl Martin Šauer a pro ženy Libor Přibyl, kteří běhali po všech šesti kurtech a dbali na dodržování přestávek mezi zápasy, což se v závěru turnaje ukázalo jako rozhodující faktor šťastného dokončení. Poražení uklízeli a rozhodovali, vše proběhlo bez problémů, za což si všichni účastníci turnaje zaslouží poděkování! Turnaj žen skončil v 19.00, ale muži dohrávali skoro za soumraku. Finálové utkání bylo dohráno ve 20:10.

Michael Mark,Radomír Vinkler

Ve výborné sportovní formě se prezentovala dvojice vítězů Pavlas, Svoboda ,která ve velmi vyrovnaném finálovém utkání zvítězila 2:1 nad mladou dvojicí Vachoušek, Sedláček, kteří byli nasazeni jako č.7, hlavně díky svým zkušenostem. Vachoušek se Sedláčkem byli největší překvapením turnaje. První tři dvojice dostali věcné ceny od obchodní společnosti MAKRO BRNO a medaile od ČOS.