Beachvolejbalový klub Sokola Brno I

   

Náš oddíl je výkonnostní, což znamená, že se přednostně věnujeme výchově hráčů a hráček, kteří se pravidelně zúčastňují letních beach volejbalových turnajů. Trénování zájemců rekreační výkonnosti je u nás omezené a to hlavně z kapacitních důvodů.

Naši svěřenci dosahují dobrých výsledků nejen v rámci turnajů v ČR, ale také na mezinárodní úrovni. K tomu, aby získali potřebnou výkonnost se většina z nich přes zimu účastní také šestkových soutěží. Pouze několik dospělých dvojic se specializuje již jen na plážový volejbal a celoročně hrají beachové turnaje jak domácí, které se hrají v Praze, tak turnaje Světové série.

Nábor dětí probíhá prakticky celoročně a ideální věk pro začátek s volejbalem je mezi 8-10 lety – tyto děti „PŘÍPRAVKA“ mají tréninky dvakrát v týdnu. Děti jsou rozděleny podle věku a výkonnosti a tréninky probíhají v menších skupinách, což nám dovoluje se dětem více věnovat. Nejmladší hráči a hráčky v přípravce hrají přes zimu turnaje v MINI volejbalu, kde se naši nejšikovnější svěřenci umísťují pravidelně na prvních místech v kraji.

Mladší žáci a žákyně hrají ve smíšeném družstvu Jihomoravský pohár 7.tříd v šestkovém volejbale. Starší žáci a žákyně hrají KP JMK i zde se naši svěřenci pravidelně umísťují mezi nejlepšími družstvy kraje.

Kadeti, kadetky, junioři a juniorky hrají přes zimu šestkové soutěže KP kadetů a KP kadetek, 1-ligu juniorů a 1-ligu juniorek a někteří hostojů v extraligových soutěžích.

Žákovská až juniorská družstva v současnosti trénují čtyřikrát v týdnu – z toho jedenkrát na písku, dvakrát v hale a jedenkrát týdně je kondiční trénink/zimní sezóna a v období od dubna do srpna se věnujeme pouze plážovému volejbalu.

Pro účast v šestkových soutěží máme hned několik důvodů:

1.   Na pevném povrchu hráči a hráčky získávají větší rychlost, odhad rozběhu a razanci při úderu – hráči se musí učit smečovat. Na písku mají sklon k technickým úderům, které jsou pro plážový volejbal důležité, ale na nejvyšší úrovni je nutno, aby disponovali i tvrdým úderem.

2.   Plážovému volejbalu chybí kvalitní zimní soutěž pro mladé. To, co se hraje v současnosti, má velice slabou úroveň a vzhledem k počtu nafukovacích hal v ČR a množství klubů, které se specializují na výchovu plážových volejbalistů, situace výhledově lepší nebude.

3.   Hráči se naučí novému kolektivnímu hraní. Plážový volejbal je spíše individuální sport, ale komunikace obou hráčů je velice důležitá, šestkový volejbal hráče a hráčky učí více komunikovat.

4.   Hráči a hráčky si vyzkouší různé hráčské posty – smečař, blokař, nahrávač. Nechceme žádnou specializaci, všichni musí umět přihrát, nahrát a zasmečovat, poradit si s blokem. Hrajeme dva systémy, buď nahrává střední hráč v zóně 3, starší hrají na 2 nahrávače – přední nahrávač smečuje a zadní nahrává.

5.   Jako klub se chceme stát nezávislým na ostatních šestkových klubech.

Naši svěřenci jsou všestranní, nejsou specializovaní jako v šestkových klubech, a proto v případě, že se chtějí výkonnostně věnovat pouze šestkovému volejbalu, nemají s přechodem na palubovku problém.

Nutno je také podotknout, že ne všichni zájemci jsou pohybově natolik nadaní, aby zvládli tento nádherný, ale zároveň náročný sport, a vzhledem k omezené kapacitě nemůžeme uspokojit každého.

Nejen těm, kteří se nevejdou do našich tréninkových skupin, můžeme v průběhu letních prázdnin nabídnout účast na prázdninových týdenních kempech se zaměřením na plážový volejbal – v areálu Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě. Kempy jsou jak pro naše členy, tak i pro ostatní děti a dospělé, které tento sport nadchnul. Pro nové zájemce je to výborná příležitost, jak si tento sport vyzkoušet a poznat naši klubovou atmosféru.

Trenérské obsazení pro sezónu 2017/2018:

Milan Džavoronok st., Kateřina Džavoronoková, Radek Vinkler, Martin Wollman, Simona Haluzová, Monika Zajíčková, Hana Klapalová-Skalníková, Štěpánka Hawerlandová, Markéta Stará

Kondiční trenér: Aleš Trubiroha

(O našich trenérech více viz. záložka trenéři)

Vaše otázky a dotazy pište na:  kaca@dzava.cz

Sokolák 2019 - turnaje ABV, MINI beach ...

Župní Přebory v beachvolejbale 2019 - kategorie U15, U13, U12 a U11

TJ Sokol Brno I pořádá Župní Přebory v beachvolejbale pro kategorii U15 žákyně - hráčky narozené 1.1.2005 a ml., U13 MINI beach bez chytání - (děvčata nar. 1.1.2007 a mladší, chlapci nar. 1.1.2008), U12 MINI beach bez chytání - (nar. 1.1.2008 a mladší, chlapci nar. 1.1.2009), U11 MINI beach s chytáním - (děvčata a chlapci/začátečníci nar. 1.1.2009 a mladší)

Beachvolejbalové kempy na Sokoláku 2019 - pro děti

Oddíl plážového volejbalu Sokola Brno I ve spolupráci s SK PRO-BEACH, pořádá 11.ročník prázdninových kempů se zaměřením na plážový volejbal v areálu Sokolského koupaliště na brněnské přehradě.

Termíny:

8. - 12. 7. 2019 - děti 8-18 let bez ubytování

22. - 26. 7. 2019 - děti 8-18 let bez ubytování nebo s možností ubytování (s ubytováním od 11 let)

5. - 9. 8. 2019děti 13-18 let bez ubytování nebo s možností ubytování

 

Upozorňujeme zájemce, že z důvodu přeplněné kapacity v předchozích letech jsou všechny termíny kempů pouze pro hráče a hráčky Sokola Brno I a pro případné zájemce "nováčky" v rozmezí 8-10/11 let.Děkujeme za pochopení :-)

Nábor chlapců a děvčat do oddílu volejbalu (plážový + šestkový) pro sezónu 2018/2019

Od 17.9.2018 vždy v pondělí a čtvrtek v 15:00 hod můžete přijít na nábor dětí ve věku 8-11 let do odílu plážového volejbalu.  Tréninky probíhají 2x týdně v pondělí a ve středu nebo v pondělí a ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 na pískových kurtech v areálu TJ Sokola Brno I. na Kounicově ulici. Bližší info získáte na kaca@dzava.cz, tel. 604688065

Informace o našem oddíle naleznete v sekci Klub

Také informace o všech trenérech klubu naleznete v sekci Trenéři

Sokolák 2018 - turnaje ABV ...

Beachvolejbalové kempy na Sokoláku 2018 - pro děti

Oddíl plážového volejbalu Sokola Brno I ve spolupráci s SK PRO-BEACH, pořádá 10.ročník prázdninových kempů se zaměřením na plážový volejbal v areálu Sokolského koupaliště na brněnské přehradě.

Termíny:

9. - 13. 7. 2018 - děti 8-18 let bez ubytování

23. - 27. 7. 2018 - děti 8-18 let bez ubytování nebo s možností ubytování (s ubytováním od 11 let)

20. - 24. 8. 2018 - klubový kemp pouze pro členy TJ SOKOL Brno I - rok narození 2005 a starší s možností ubytování

 

PF 2018

Čtyři Sokolské dvojice na mezinárodním turnaji MEVZA 12.-13.8.2017

Rekordní počet účastníků se zúčastnilo Přeboru ČOS v mládežnickém beach volejbale

Sokolská bedna - neděle 4.6.2017 Pňov

Sponzoři
 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              

kontakt

734 724 828

info@beachpub.cz

jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor