Úspěchy v šestkových soutěžích

Vynikající výsledky mladých plážových volejbalistů a volejbalistek Sokola Brno I v šestkových soutěžích

Starší žáci - 1.místo v KP a průběžné 5.místo v ČP

KP – od začátku soutěže máme pouze jediného vážného soupeře a to je Volejbal Brno. Po odehraných šesti kolech jsme na 1.místě o 3 body před Volejbalem Brno. Do konce soutěže zbývají 2 kola a závěrečné finále, takže je pořád o co hrát. Vítěz postupuje do kvalifikace na MČR st.žáků.

ČP – Český pohár je nejkvalitnější soutěž žáků v ČR. Družstva jsou rozdělena do dvou oblastí - Čechy a Morava a po kvalifikačním turnaji rozdělena v každé oblasti do osmičlených skupin.

Naši žáci si vybojovali na Moravě elitní osmičku, první turnaj jsme vyhráli bez porážky a na druhém turnaji jsme skončili na 4.místě. Každý turnaj se boduje a výsledky se sčítají. Po třech turnajích na Moravě jsme celkově skončili na 4.místě a postoupili tak v celostátním kole do první osmičky!!!

V celostátních turnajích pokračují dále 3 osmičky nejlepších týmů ČR a po každém turnaji první dva týmy z nížší skupiny jdou nahoru a poslední dva z vyšší skupiny sestupují. Turnaje jsou hodně náročné, během víkendu se odehraje 7 zápasů - pěkná dřina. V prvním turnaji v Praze jsme obstáli a skončili jsme na 5.místě. Udrželi jsme se mezi nejlepšími šestkovými družstvy v ČR! Druhý turnaj se uskuteční ve Frýdku-Místku 7.-8.2. a třetí finálový v Hradci Králové 14.-15.3.

Kadeti a junioři – 2.místo v KP kadetů a 3.místo v ČP juniorů

KP – přihlásilo se 6 družstev a hraje se systémem turnajů 1x měsíčně. Po odehraných 4 kolech jsme na 2.místě, což je velice pěkný výsledek.

ČP – Český pohár je rozdělený podobně jako u žáků na Čechy a Moravu. V každém regionu se hrají 3 turnaje a v polovině března se Hradci Králové hraje finále. Po prvním turnaji jsme na 3.místě.

Doplněním o šestkouvou soutěž v zimním období hráčům přináší změnu, motivaci, nové zkušenosti a lepší výkonnost. Hráči se zlepšují, jsou rychlejší, razantnější a psychicky odolnější. Naši beachvolejbaloví hráči jsou na stejné úrovni jako hráči nejlepších šestkových klubů v ČR a to jen potvrzuje skutečnost, že se dají hrát v mládežnickém věku obě formy volejbalu na nejvyšší úrovni současně!

Starší žákyně – průběžné 2.místo v KP

V KP žákyň hraje více družstev než u chlapců a celá soutěž je vyrovnanější. O to je více cenné 2.místo našich děvčat. Systém je stejný jako u kluků, do konce zbývají 2 kola a finálový turnaj, na kterém se rozhodne o vítězi KP.

Kadetky – bez porážky 1.místo v KP

Kadetky hrají dlouhodobou soutěž a suveréně ji vedou. KP má slabší úroveň než jsme čekali, proto bude nutné hrát pro příští rok kvalifikaci do 1.ligy kadetek. Důvod je jasný - hrát více vyrovnaných zápasů.

Jsem přesvědčený, že se nám podaří zdárně dokončit všechny šestkové soutěže a vše zúročíme na písku, kde budeme patřit mezi nejlepší.

Chceme jít ale ještě dále, budeme hrát kvalifikace do vyšších šestkových soutěží (Ex.kadetů a 1.liga juniorek) a postupně chceme hrát i soutěže dospělých proto, abychom vybudovali co největší základnu pro plážový volejbal. Z dosavadních zkušeností víme, že beachvolejbal na vrcholové úrovni nejde dělat bez základů šestkového volejbalu v mládežnických kategoriích. Na Sokole BrnoI máme nejlepší podmínky v ČR pro skloubení obou forem volejbalu v kategorii kluků i děvčat - kryté i venkovní pískové kurty, halu pro šestkový volejbal i kvalifikované trenéry.

Hlavní trenér Milan Džavoronok


Sponzoři
 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              

kontakt

734 724 828

info@beachpub.cz

jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor