MEVZA - Středoevropský pohár mládeže na Sokoláku

Shrnutí turnaje, výsledky, fotogalerie

O víkendu 1. a 2. srpna sese u nás odehrál největší mezinárodní turnaj v beachvolejbalu mládeže na území České republiky – turnaj MEVZA. Akce se zúčastnilo téměř 40 párů dívek a chlapců ze sedmi zemí Evropy. V konkurenci Izraele, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Maďarska a Chorvatska se Česká republika rozhodně neztratila.

Mezi dívkami do 20 let opanovala česká dvojice Natálie Honzovičová a Tereza Pluhařová. V kategorii chlapců do 18 let získal bronzové medaile pár Daniel Sedlák, David Pavlovský, stříbro přidal v U20 Jan Kasan a Jakub Dvořák. Na třetím místě skončili ve stejné kategorii rovněž Jakub Gála s Tadeášem Tezzelem.

Celý turnaj se velmi vydařil, potvrzují to ostatně i slova prezidenta MEVZA pana Karla Hanzla: „Velmi bych chtěl poděkovat všem hráčům, divákům a organizátorům za jejich dobrou práci a podporu. Chtěl bych rovněž vyzdvihnout výbornou úroveň, kterou tento turnaj bezesporu měl,“ dodal Hanzla.


Jak se turnaj líbil jednotlivým hráčům, jak hodnotí úroveň turnaje a svůj výsledek?

Dan Sedlák

"Byl to můj první start na mezinárodní úrovni. Užil jsem si to hodně, protože takovou atmosféru a pocit ze hry jako tady na žádném turnaji české série nezažijete, a to ani když se jedná o Mistrovství republiky.

Se třetím místem jsem velmi spokojený, i když pro nás bylo určitě hratelné alespoň stříbro. Co se týče očekávání, tak já jsem žádné konkrétní očekávání neměl, protože systém turnaje byl velmi závislý na vylosování základních skupin (nám vyšlo naštěstí dobře) :-)  V základní skupině jsme se s příliš silnými soupeři nesetkali, ale ve skupině o medaile jsme se setkali se soupeři, jejichž úroveň, zejména v podání Rakušanů, výrazně přesahovala úroveň většiny ostatních českých párů v dané věkové kategorii. Na turnaji byla výrazně vidět převaha rakouských týmů. Získali tři ze čtyř zlatých medailí a doplnili je jedním stříbrem, ale myslím, že my jsme se se čtyřmi medailemi táké uvedli velice dobře.

Co považuješ za největší úspěch letošní sezony?

"Největším úspěchem této sezóny je pro mě, tedy kromě medaile z MEVZY, určitě vítězství na halovém MČR v Praze na Pankráci z letošního dubna."


David Pavlovský:

"Turnaj se mi líbil. Všechno bylo pěkně připravené a zorganizované. "

Jsi spokojený s vašim výsledkem?

"Ano. Před tím, než jsme viděli dvojice v naší skupině, tak jsem ani nepočítal s tím, že bychom měli šanci být mezi třemi nejlepšími týmy. Ale po dvou poměrně "snadných" výhrách jsem doufal, že by jsme mohli porazit i slováky a skončit na druhém místě. Co se týče úrovně turnaje, tak byla sice vyšší, ale ne o tolik jak jsem očekával (určitě bych vyzdvihl rakouské dvojice, ktéré byly ještě o úroveň lepší než my)"

Co považuješ za svůj největší úspěch v letošní sezoně?

"Přesně nedokážu posoudit jaký je můj největší úspěch letošní sezoný. Za velký úspěch považuju každou medajli, kterou se nám podáří získat."


Martin Pavlovský

"Turnaj se mi líbil. Ubytování i jídlo bylo opravdu výborné. Podavači byli dobří a kurty byli vždy dobře upravené. Byl to můj první turnaj na mezinárodní úrovni a jsem rád, že jsem se turnaje účastnil."

Jsi spokojen s vašim výsledkem?

"Nejsem úplně spokojen s naším výsledným umístěním. Doufal jsem, že skončíme lépe, ale když jsem se díval na ostatní hráče, bylo vidět, že některé země jsou na tom výkonostě opravdu lépe než my. Ve srovnání s našimi soutěžemi byl turnaj na o něco vyšší úrovni než naše České poháry. I co se týče podavačů i výkonosti hráčů."

Jaký je tvůj největší letošní úspěch?

"Můj největší úspěch v sezóně bylo asi třetí místo v Praze na Vítkově, ale i 5. místo na MČR U20."


Matyáš Džavoronok

"Byl to můj první mezinárodní turnaj a užil jsem si to moc. Co se týče umístění, tak jsem spokojen, ale mohli jsme mít o něco hratelnější skupinu a dopadnout lépe.

Úroveň turnaje byla jak ve které skupině (my jsme měli dobrou, ale někde byla horší). Určitě bych vyzdvihl hru Rakušanů."

Co považuješ za největší úspěch v letošní sezoně?

"Nejvíce mě potěšil titul Mistra České Republiky"


Tadeáš Tezzele

"Tento turnaj jsem si moc užil a byla to pro mě velká zkušenost. Byl to můj první start na mezinárodní úrovni a myslím, že se mi velmi povedl.

Jsem hodně spokojený a vůbec jsem takový výsledek nečekal (počítal jsem s horším umístěním, ale určitě jsem šel do tohoto turnaje s tím, předvést co nejlepší výkon)

Co se týče úrovně, tak mi přišla o trochu vyšší než to, co hráváme u nás."

Co považuješ za svůj nejlepší výsledek letošní sezony?

 "Tak největší úspěch určitě 1.místo na Mistrovství České republiky do 18 let a tento výkon bych zařadil hned za to."


Sponzoři
 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              

kontakt

734 724 828

info@beachpub.cz

jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor