Jak se daří našim plážovým volejbalistům v šestkových soutěžích

Většina šestkových soutěží, které hrajeme se přehoupla do druhých částí, ve kterých se začne bojovat o konečná umístění. Přinášíme přehled umístění našich nadějí.

Přípravka (trenéři M. Zajíčková, Š. Hawerlandová, K. Džavoronoková, M. Džavoronok, R. Vinkler, M. Stará, S. Haluzová)

S nejmladšími dětmi se pravidelně účastníme krajských soutěží v Minivolejbalu a ti starší hrají Jihomoravský pohár 7.tříd. Je to pro ně první příležitost jak porovnat síly se svými vrstevníky. V tomto věku se děti teprve formují a jejich výkony jsou hodně rozdílné. To co se nám doufám daří a co považujeme za důležité je, aby to děti bavilo, turnaje si užívaly a samozřejmě si odnesly nové zkušenosti.

Žákovské kategorie

Krajský přebor žáků (trenéři M. Džavoronok, R. Vinkler)

Ve druhé polovině soutěže jsme dali přednost mladším žákům a chceme tak, aby si více zahráli, zatímco opory družstva (M. Džavoronok, J. Sedlák, P. Maňas, M. Vodička) se zaměří na turnaje ČP žáků a Extraligu kadetů. V současné době se pohybujeme na rozhraní první a druhé čtyřky.

Český pohár žáků (trenéři M. Džavoronok, R. Vinkler)

V této celorepublikové soutěži jsme postoupili do první osmičky s cílem pokusit se vybojovat medaili což by byl pro nás veliký úspěch.

Krajský přebor žákyň (trenérky M. Stará, S. Haluzová)

Po šestém kole jsou naše děvčata také na rozhraní první a druhé čtyřky. Několik hráček již hraje také 1-ligu kadetek a tak ne vždy nastupuje naše družstvo v plném počtu (zápasy bývají ve stejný den). Pak jako u žáků dostávají příležitost mladší hráčky, které pod vedením starších získávají cenné zkušenosti.

Kadetské a juniorské kategorie

1-liga kadetek (trenérky K. Džavoronoková, H. Skalníková)

Po základní části se naše děvčata umístily na 2. místě, které nám zajistilo účast v této soutěži i na další rok, což bylo naším hlavním cílem. Zbývající zápasy tak plně využijeme pro přípravu na nadcházející beachovou sezónu.

Extraliga kadetů (trenéři M. Džavoronok, R. Vinkler)

V této soutěži máme před sebou ještě jeden turnaj a pak finále pro 8 nejlepších týmů. Bez ohledu na výsledek posledního turnaje jsme se dostali mezi 8 nejlepších týmů v ČR a budeme hrát finálový turnaj 3.3.-6.3.2016 ve Frýdku-Místku. Je to veliký úspěch pro naše hráče kteří se specializují na plážový volejbal.

1-liga juniorů (trenéři M. Džavoronok, R. Vinkler)

Soutěž hraje dlouhodobě 8 družstev každý s každým doma - venku. V současné době jsme na druhém místě a čekají nás těžší zápasy. Budeme mít sice výhodu domácího prostředí, ale to nic neznamená. Účast v této soutěži stoprocentně plní cíle, které jsme si před sezónou dali. A to abychom odehráli těžké zápasy a aby si zahrálo co nejvíce hráčů.

Cíle které jsme si dali v šestkových soutěží se nám daří plnit. Většina hráčů a hráček se zlepšuje a přejeme si, aby se to potvrdilo hlavně v nové sezóně plážového volejbalu, která nás čeká.

Co nás čeká

V březnu a dubnu odehrajeme halová MČR v plážovém volejbalu a doufáme, že nám jak vloni něco cinkne. Koncem dubna jedeme na soustředění do Itálie (Lignano), které jsme z důvodu šestkových kvalifikací minulý rok vynechali. Bude to kvalitní příprava na novou sezónu, která začíná začátkem května. Naším cílem jsou medailová umístění ve všech věkových kategoriích a pokusit se vybojovat účast na ME, MS.

Sportovní středisko mládeže

Koncem loňského roku jsme od ČVS získali statut Sportovního střediska mládeže pro chlapce a děvčata. Museli jsme absolvovat fyzické testy a svoji pozici obhájit výsledky. Kromě finanční podpory od ČVS jsme dostali "volejbalové dělo", které využijeme pro zlepšení a zefektivnění tréninků.

Naše práce s mládeží byla takto ohodnocena ČVS a ABV.

Milan Džavoronok – hlavní trenér

Sponzoři
 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              

kontakt

734 724 828

info@beachpub.cz

jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor