Sezona 2013 z pohledu Hanky Skalníkové a Patricie Missottenové

Jak hodnotí letošní sezonu naše nejúspěšnější sokolky Skalníková - Missottenová? Počátky této dvojice a jejich putování letošní sezonou 2013 vám samy holky přiblíží v následujících řádcích :-)

Hanka Klapalová - Skalníková

Na startovních listinách turnajů se objevil letos nový tým Missottenová – Skalníková. Jak se tento tým dal dohromady a jak prožil sezónu 2013? Je to jednoduché, Skalníková jsem já, Hanka Klapalovic a s Patricií Missottenovou jsme se před sezónou daly dohromady, dá se říct, na poslední chvíli. Prsty v tom neměl nikdo jiný než Milan Džavoronok. Když jsem sháněla parťačku pro letošní léto, Džáva se mi zmínil o mladé a šikovné Patricii, která na tréninky do Brna jezdila dvě předchozí léta. Absolvovat sezónu s mladou hráčkou mě celkem lákalo. Byla by to pro mě nová zkušenost, říkala jsem si, že by bylo fajn předat zkušenosti a body „další generaci“.  Páťa moji nabídku s nadšením přijala, takže jsme začaly s plánováním sezóny. Na trénování před prvním turnajem jsme moc času neměly, obě jsme se snažily ukončit školu, ale čas jsme prostě našly a kvalitně jsme odtrénovaly, kde jinde a s kým jiným než na Sokoláku s Džávou. Sparingy nám byly nejvíce Natálie s Dominikou ze Slovenska (tým hrající pravidelně turnaje světové série). Naším prvním turnajem byl Super Cup v Doksech, kde jsme neskončily příliš slavně a odjely s 9. místem. Další turnaje v ČR jsme absolvovaly až koncem srpna. A dle výsledků bylo vidět, že jsme udělaly kus práce. Na dalším Super Cupu jsme skončily na 4. místě a na Mistrovství republiky v Opavě jsme vybojovaly 3. místo. Jelikož to byl poslední turnaj, měly jsme obrovskou radost, že jsme sezónu zakončily ziskem bronzu. Mezi těmito turnaji jsme jezdily po turnajích FIVB i CEV. Zúčastnily jsme se čtyř Grand Slamů, z toho dvakrát jsme byly přímo v hlavní soutěži. Zahrály jsme si na Mistrovství Evropy v Klagenfurtu, kde jsme nepostoupily ze skupiny a patřilo nám 25. Místo. Na startovní listině se naše jména objevila také na turnaji v rakouském městečku Lienz a na evropském satelitu v lichtenštejnském Vaduzu. Na všech těchto turnajích jsme odehrály dobré zápasy, vynikající zápasy, ale i zápasy, které bych radši vymazala z paměti. Pro nejlepší výsledek jsme si zajely do daleké Asie, do korejského Soulu, kde se konal světový Challenger. V konkurenci z celého světa jsme si nakonec odvážely 2. místo.

Myslím, že pro nás obě tahle sezóna byla velkou zkušeností. Páťa poznala úroveň světového beache a jeho nároky na hráče. Já si vyzkoušela, jaké to je nestarat se na hřišti jen o sebe, ale také významně o spoluhráčku a snažit se jí předat několikaleté zkušenosti. A jestli bych něco udělala jinak? Asi bych na Páťu byla přísnější :-)

Sezónu jsme už ukončily. Zúčastnily jsme se celkem 12 turnajů. Objet je všechny nám umožnil hlavně SOKOL BRNO I, protože nás významně finančně podpořil. Této organizaci tedy patří velký dík, děkujeme také firmě STASTO, která přispěla do našeho rozpočtu a firmě ATEX, která nás tuto sezónu oblékla. No a samozřejmě nezapomenu na pana trenéra Milana Džavoronoka, který si na tréninky s námi vždy našel čas a pomáhal nám v sehrávání se.

Patricie Missottenová

Pro mě byla tahle sezona velkou zkušeností. Poznala jsem, že se světová úroveň dá jen těžko porovnávat s českou scénou. Souhlasím s Hankou, byly zápasy skvělé, plné euforie a radosti. Byly tak ale i zápasy, kdy se nám nedařilo nebo jsem dokonce úplně vyhořela. Já bych ale ani jeden z těch zápasů nechtěla vymazat z paměti, protože i tyhle zápasy jsou velkou zkušeností a řekla bych, že často i větší než zápasy vyhrané. Pro mě osobně bylo největším úspěchem 2. místo v Soulu, a to hlavně díky zápasu proti Italkám, na který nikdy nezapomenu. A pak taky naše 3. místo na MČR, kde jsme si řekly, že si jedeme pro medaile, a to jsme si splnily. Jsem vděčná za tuhle zkušenost, za možnost, kterou mi Hanka dala, za trpělivost kterou se mnou měla, ačkoliv to nebylo nikdy jednoduché. Samozřejmě pan trenér Džavoronok má můj velký dík za všechno co mě naučil a za všechno co mi umožnil. A nemůžu opomenout pana trenéra Šafáře, který s námi také odtrénoval a byl pro mě oporou. A nakonec všem na Sokoláku, provozní Káče, Vozítkovi, Jiřikovi a všem, kteří mi dělali skvělé zázemí v čase, který jsem na Sokoláku strávila!

Sponzoři
 

 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              
jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor