Jakub Rulíšek a Matyáš Džavoronok 3. na dalším ČP juniorů

21.-22.6.2014 probíhal ve Slavkově u Brna další Český pohár juniorů a juniorek.

Turnaje juniorů se zúčastnilo 14 dvojic a rozehrál se jako vždy skupinami, ze kterých postupovali dva nejlepší do pavouka k.o.  pro 8 dvojic.

Do závěrečných bojů o medaile postoupila dvojice Jakub Rulíšek a Matyáš Džavoronok, kteří v semi prohráli s dvojicí Stanislav-Frecer a v boji o 3.místo zvítězili nad dvojicí Šotola-Volf 2:0.

Zasloužené 3.místo je pro kluky motivací do další přípravy před MČR U18.

Děvčat přojelo 29 dvojic, turnaj byl celostátní - tedy na dva dny. Odehrál se systémem pavouka pro 32 dvojic na dvě porážky. Turnaj byl velice zdlouhavý a hlavně pro dvojice, které hrály v opravách velmi náročný.

Naše žákovské dvojice postupně padaly do oprav a do nedělních zápasů pro 8 nejlepších týmů se probojovala oprav kadetská dvojice Eliška Hrabová-Anna Kurková a žákovská dvojice Daniela Resová-Miroslava Dunárová, které se v sobotu dařilo a postoupila z hlavního pavouka přes:

1.kolo Mikešová-Candrová 2:0

2.kolo Kurková-Hrabová 2:1

3.kolo Kroupová-Pokorná 2:0

V neděli prohrály ve 4. kole s dvojicí Gergelyová-Klimešová 0:2 a v opravách narazily znova na klubové spoluhráčky Elišku Hrabovou-Annu Kurkovou, které po krásném bojovném výkonu znova porazily 2:1 a postoupily mezi čtyři nejlepší týmy.

V prvním zápase nestačily na celkové vítězky Bendíkovou-Komárkovou a prohrály 0:2. V závěrečném zápase o 3. místo nastoupily proti dvojici Honzovičová-Pluhařová, se kterými sehrály vyrovnaný zápas. V závěrečném třetím setu měly nakonec více štěstí soupeřky, kterým se podařilo s pomocí větru v koncovce zatlačit servisem a zvítězily 2:1.

Pro Danielu s Mirkou je 4. místo v celostátním turnaji juniorek velkým úspěchem a nás trenéry těší jejich bojovné nasazení a zlepšující se komunikace na hřišti. Tudy vede cesta...

Kateřina Džavoronoková

Sponzoři
 

 

 

 

          Rádio Krokodýl            BrnenskyDenikRovnost              
jessie
Generální partner Sokoláku Černá Hora - generální sponzor