Hanka a Patricie na Challengeru v Seoulu 2013

Holky Hanka Skalníková s Patricií Missottenovou skončily na světovém Challengeru v korejském Seoulu na vynikajícím 2. místě.

A jaké mají dojmy z tohoto turnaje? To se dočtete v následujících řádcích :-)

Po dlouhé cestě, kdy jsme přestupovaly v Ženevě a Dubai jsme dorazily do Seoulu (čistý čas letu 15 hodin). Hned ten večer jsme se domluvily s Japonkami na společném tréninku druhý den. Na tréninku jsme byly dost ztuhlé po cestě, ale všechno jsme rozhýbaly a Japonkám jsme daly co proto. Večer na meetingu jsme se dozvěděly, že 3 dvojice nepřijely a díky skupině, kde jsme byly pouze 2 týmy, automaticky postupujeme. Šlo jen o to, ze kterého místa. Soupeřem ve skupině bylo Vanutu.

Vanuatu x CZE 2:0

Po zápase s Vanuatu jsme byly opravdu zklamané, nehrály jsme špatně, bohužel jsme ale nedokázaly proměnit důležité balony a tak jsme těsně prohrály.

Po dohrání skupin přišlo losování soupeřek v pavouku. My jsme měly nejlepší los, který jsme mít mohly, a to Italky, které byly považovány za outsidery tohoto pavouka.

ITA x CZE 1:2

V prvním setu jsme daly jasně najevo, kdo je na hřišti lepším a to když jsme vyhrávaly rozdílem 11 bodů. Set jsme jednoznačně vyhrály a jasně si řekly, že takhle budeme pokračovat i v setu druhém. Tam jsme ale od začátku nebyly tak přesvědčivé, i když jsme vedly, nebylo to velkým rozdílem. A pak se to zlomilo. V obraně jsme vybraly těžké balony a nedokázaly položit, čímž jsme na sebe samotné vyvinuly tlak. Set jsme v koncovce prohrály 20:22. Najednou přišlo selhání všeho, celý tiebreak jsme prohrávaly, až do stavu 12:14 kde jsme se na poslední chvíli zvedly (Páťa eso doprostřed a Hanka obrana v poli :)). Set jsme vyhrály 18:16 čímž jsme si zachránily krk od K.O. a postoupily tak mezi prvních 8 párů.

Dalším soupeřem byly Australanky, které jsme nikdy před tím neviděly hrát.

AUS x CZE 0:2

Soupeřky vypadaly celkem sebejistě. Navíc obě vysoké, a jak jsem už zmínila, nikdy před tím jsme je neviděly hrát. Proto jsme se rozhodovaly, po které z nich půjdeme až v průběhu rozcvičky. Zvolily jsme vyšší a na první pohled méně šikovnou blokařku. Po prvních 3 neubráněných balonech (hřebíky do hřiště), jsme taktiku změnily na druhou hráčku, což se nám vyplatilo. V tomto zápase jsme soupeře hodně tlačily servisem, což byla naše velká zbraň a celkově nám zapas vyšel velice dobře. Díky tomu jsme hladce postoupily do semifinále.

Už před zápasem jsme věděly, kdo bude naším soupeřem v semifinále, když se nám povede postoupit - Japonsko. A to hlavně díky tomu že hned na první zápas o postup do semifinále JPN x GER nepřišly Němky (odjezd do Kazaně na univerziádu), čímž zajistily Japonkám snadný postup do semifinále.

JPN x CZE 0:2

Zápas neprobíhal tak hladce, jak jsme doufaly. Za stavu 0:4 jsme si musely vzít time-out a trochu si „popovídat“. Až do stavu 6:11 na hřišti vládly Japonky. Ale náš chtíč dostat se do finále byl silnější a my jsme si dokázaly vybojovat vedení a následnou výhru 2:0.

Kdo bude soupeřem ve finálovém boji bylo celkem jasné, Německo. Jen si to dva německé týmy museli rozdat mezi sebou v semifinále.

GER x CZE 2:0

Plná tribuna lidí, skvělá atmosféra, finále!!!

Bylo to skvělé. Bohužel jsme si zápas nedokázaly užít tak, jak jsme měly a mohly. Němky jasně na hřišti kralovaly, jak skvělou obranou, tak i útokem. První set byla jasná záležitost. A i když konečné skóre ve druhém setu bylo vyšší pouze o jeden bod, tam už jsme je dokázaly potrápit a donutit si vzít time-out, když jsme stahovaly. Druhý set vypadal o trochu lépe, ale nebylo to ono. A to hlavně kvůli problému se side-outem a celkovým útokem z naší strany. Zápas jsme prohrály 0:2.

Je to tak vždy, v ten moment velké zklamaní z druhého místa, když se prohraje poslední zápas turnaje. Ale jinak to bereme jako velký úspěch, být druhé na světovém challangeru, odjíždíme spokojené! A navíc se spoustou nových zkušeností, které se budeme snažit zúročit na dalších turnajích!!!

V turnaji jsme zůstaly až do konce, takže na žádné koukání po Seoulu a jeho krásách nezbyl čas. 5 hodin po pověšení medailí na krk jsme již byly opět na cestě do Evropy. Celkem jsme se těšily, i když nám zde nebylo špatně - milí lidé, dobré jídlo, zejména sushi a skvělý výsledek, to je správný základ pro dobré vzpomínky. Ale my už měly v hlavách Grand Slam ve švýcarském Gstaadu, kde jsme startovaly přímo v hlavní soutěži na divokou kartu.