CZE -  Slovinsko   1:2 (-19,20,-12)

CZE -  Rusko         2:1 (-23,18,11)

CZE – Německo    0:2 (-16,-15)

Los nám příliš nepřál. Dvojice z Německa a Ruska patří na každém šampionátu k favoritům. O Slovincích jsme toho moc nevěděli.

První zápas ve skupině jsme hráli proti Slovincům, začátek byl velmi nervózní, kluci se doslova předháněli, kdo udělá více chyb. Druhý set vydřeli v koncovce, ve třetím setu šli Slovinci od začátku do tříbodového vedení, které udrželi až do konce zápasu.

Z toho bylo jasné, že pokud chceme postoupit, musíme porazit jednoho z favoritů skupiny. Druhý zápas jsme hráli proti Rusům ráno od 9 hodin. Soupeř se evidentně špatně vyspal. V prvním setu si kluci udržovali mírný náskok až do koncovky, kterou však nezvládli. Bojovali dál a odměnou jim bylo vítězství ve druhém setu. Ve třetím setu soupeři díky dobrému servisu odskočili o tři body. Náskok dobrými zákroky na bloku i v poli ještě navýšili a s přehledem zápas 2:1 vyhráli.
Protože Němci ve druhém zápase porazili Slovince jen 2:1, byla skupina hodně zamotaná a před posledními zápasy měli jistý postup pouze Němci.

Zápas s německou dvojicí se odehrál na centru. Začátek zápasu byl nadějný, do poloviny setu jsme byli ve vedení. Když se zápas blížil do koncovky a rozhodoval, Němci zapnuli v poli a na útoku a nebylo co řešit. Podobný průběh měl i druhý set.

Pak přišlo na řadu počítání, Němci skupinu vyhráli a zápasy s nimi se nepočítaly, rozhodly zápasy mezi Rusy, Slovinci a námi. Protože Slovinci prohráli poslední zápas s Rusy 0:2, rozhodly sety ze vzájemných zápasů, a ty měli Slovinci nejhorší. Takže nakonec postup z těžké skupiny z 3. místa.

Večer se losovalo do pavouku a znovu jsme dostali Rusy, tentokrát jejich papírově lepší tým.

CZE – RUS I:  0:2 (-20,-17)

Kluci začali odvážně na servisu i v útoku a soupeř začal být nervózní. Škoda za stavu 17:16 nevyužitého bodového míče, který po našem nedorozumění v poli spadl na lajnu. Ve druhém setu si Rusové udržovali dvoubodový náskok a už jsme neměli na to zápas otočit. Porážka 2:0 znamená konečné 17. místo v turnaji z 32 dvojic.

Na tomto šampionátu nám los opravdu nepřál, není to žádná výmluva, ale realita. Cíl byl postoupit ze skupiny, ten se podařilo splnit, ale na lepší umístění je potřeba i trochu štěstí, které nám moc nepřálo.

Po 9. místě na MS U19 je 17. místo na ME U20 trochu zklamáním, při lepším losu jsme měli určitě na lepší umístění, ale na to se historie neptá. Umístit se lépe na ME je alespoň v kategorii kluků těžší než na MS. Je to hlavně dáno novým systémem nasazení, kdy má každý kontinent v hlavní soutěži jen 6 míst, na což doplatila hlavně Evropa, kde je největší konkurence.